Castigatorii Golden Globes 2018

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

A 75-a editie Golden Globes a fost condusa de The Shape of Water, The Post, The Handmaid’s Tale si Big Little Lies.

Anul acesta, in locul lui Jimmy Fallon, show-ul a fost moderat de Seth Meyers, iar printre vedetele care vor face anunturile sunt Halle Berry, Carol Burnett, Emilia Clarke, Kelly Clarkson, Darren Criss, Penelope Cruz, Gal Gadot, Greta Gerwig, Hugh Grant, Kit Harington, Neil Patrick Harris, Chris Hemsworth, Christina Hendricks, Isabelle Huppert, Dakota Johnson, Shirley MacLaine, Ricky Martin, Sarah Jessica Parker, Amy Poehler, Edgar Ramirez, Seth Rogen, Andy Samberg, J.K. Simmons, Sharon Stone, Aaron Taylor-Johnson, Alicia Vikander, Kerry Washington si Emma Watson.


Castigatorii Golden Globes 2018:

Best actress in a limited series or television movie
WINNER: Nicole Kidman, Big Little Lies
Reese Witherspoon, Big Little Lies
Jessica Lange, Feud: Bette and Joan
Susan Sarandon, Feud: Bette and Joan
Jessica Biel, The Sinner


Best supporting actor in a motion picture (drama)
Willem Dafoe, The Florida Project
Armie Hammer, Call Me by Your Name
Richard Jenkins, The Shape of Water
WINNER: Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Christopher Plummer, All the Money in the World


Best actress in a TV series (musical/comedy)
Pamela Adlon, Better Things
Alison Brie, GLOW
WINNER: Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel
Issa Rae, Insecure
Frankie Shaw, SMILF

Best actress in a TV series (drama)
WINNER: Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale
Claire Foy, The Crown
Katherine Langford, 13 Reasons Why
Maggie Gyllenhaal, The Deuce
Caitriona Balfe, Outlander

Best actor in a TV series (drama)
Freddie Highmore, The Good Doctor
WINNER: Sterling K. Brown, This Is Us
Bob Odenkirk, Better Call Saul
Jason Bateman, Ozark
Liev Schreiber, Ray Donovan


Best TV series (drama)
WINNER: The Handmaid’s Tale
This Is Us
The Crown
Game of Thrones
Stranger Things

Best supporting actor in a series, limited series or TV film
Christian Slater, Mr. Robot
David Harbour, Stranger Things
Alfred Molina, Feud: Bette and Joan
WINNER: Alexander Skarsgård, Big Little Lies
David Thewlis, Fargo

Best actor (comedy/musical)
Steve Carell, Battle of the Sexes
Ansel Elgort, Baby Driver
WINNER: James Franco, The Disaster Artist
Hugh Jackman, The Greatest Showman
Daniel Kaluuya, Get Out


Best supporting actress in a series, limited series or TV film
WINNER: Laura Dern, Big Little Lies
Ann Dowd, The Handmaid’s Tale
Chrissy Metz, This Is Us
Michelle Pfeiffer, The Wizard of Lies
Shailene Woodley, Big Little Lies

Best animated film
The Boss Baby
The Breadwinner
Loving Vincent

Best supporting actress in a motion picture (drama)
Mary J. Blige, Mudbound
Hong Chau, Downsizing
WINNER: Allison Janney, I, Tonya
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, The Shape of Water


Best screenplay
The Shape of Water
Lady Bird
WINNER: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
The Post
Molly’s Game

Best foreign film
A Fantastic Woman
First They Killed My Father
WINNER: In the Fade
The Square

Best actor in a miniseries or TV movie
Robert De Niro, The Wizard of Lies
Kyle MacLachlan, Twin Peaks
Jude Law, The Young Pope
WINNER: Ewan McGregor, Fargo
Geoffrey Rush, Genius


Best TV series (comedy)
WINNER: The Marvelous Mrs. Maisel
Master of None
Will & Grace

Best actor in a TV series (musical/comedy)
Anthony Anderson, Black-ish
WINNER: Aziz Ansari, Master of None
Kevin Bacon, I Love Dick
William H. Macy, Shameless
Eric McCormack, Will & Grace

Best film director
WINNER: Guillermo del Toro, The Shape of Water
Martin McDonagh, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Christopher Nolan, Dunkirk
Ridley Scott, All the Money in the World
Steven Spielberg, The Post

Best miniseries or TV movie
WINNER: Big Little Lies
Feud: Bette and Joan
Top of the Lake: China Girl
The Sinner


Best actress in a film (comedy/musical)
Judi Dench, Victoria & Abdul
Margot Robbie, I, Tonya
WINNER: Saoirse Ronan, Lady Bird
Emma Stone, Battle of the Sexes
Helen Mirren, The Leisure Seeker

Best film (comedy/musical)
The Disaster Artist
Get Out
The Greatest Showman
I, Tonya
WINNER: Lady Bird

Best actor (drama)
Timothée Chalamet, Call Me by Your Name
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.
Tom Hanks, The Post
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
WINNER: Gary Oldman, Darkest Hour

Best actress (drama)
Jessica Chastain, Molly’s Game
Sally Hawkins, The Shape of Water
WINNER: Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Meryl Streep, The Post
Michelle Williams, All the Money in the World

Best film (drama)
The Post
The Shape of Water
Call Me by Your Name
WINNER: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


Best Original Score
Carter Burwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
WINNER: Alexandre Desplat, The Shape of Water
Jonny Greenwood, Phantom Thread
John Williams, The Post
Hans Zimmer, Dunkirk

Best original song
Home, Ferdinand
Mighty River, Mudboumd
Remember Me, Coco
The Star, The Star
WINNER: This Is Me, The Greatest Showman

Nici un comentariu inca vrei sa comentezi?

Evenimente promovate pe Metropotam

Locuri promovate pe Metropotam



Star Wars: The Last Jedi?
|Rezultate|Alte sondaje